PS-Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Photoshop
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  ПриступиПриступи  

 

 Kriva Slova

Go down 
АуторПорука
z0kich

z0kich


Број порука : 3
Join date : 08.12.2009

Kriva Slova Empty
ПорукаНаслов: Kriva Slova   Kriva Slova EmptyWed Dec 09, 2009 2:34 am


Kriva Slova PDP0945127_P

Korak 1
Prvo, uzmite Pen Tool. Podesite Pen Tool kao na slici ispod:

Kriva Slova PisanjePoZiduStep2(1)

Nacrtajte jednu krivu liniju sa Pen Tool-om. Evo kako je meni ispala ta linija:
Kriva Slova KrivudaviTekst1

Korak 2
Sada izaberite Text Tool za pisanje teksta. U podešavanjima jedino je bitno da veličina fonta bude 18 px. Stil, boju i sam tekst uzmite kako god želite. Ja sam ispisao dosta puta reč "Tutorijali.rs" za redom, koristio stil "Tw Cen MT" (mada stvarno stil zavisi samo od vas i slike koje pravite) i boja teksta je braon. Kada ste sve to izabrali, priđite na dno linije sa Text Tool-om i kliknite na liniju kao što je prikazano slikom ispod.
Kriva Slova KrivudaviTekst5

Tu će vam početi ispisivanje teksta, koji ćete vi ispisati
Kriva Slova KrivudaviTekst6

Korak 3
Sada ste naučili kao da ispišete krivudavi tekst. Sada da završimo efekat, napravite duplikat ovog Tekst sloja. Ponovo izaberite Text Tool i kliknite bilo gde na duplikat. Zatim, na tastaturi pritisnite CTRL+A da označite (selektujete) ceo tekst i podesite da veličina ovog duplikata bude 14 px (original sloj je imao veličinu 18 px). Kada ste to uradili, uzmite Move Tool (prva alatka u paleti) i pomerite malo gore levo u odnosu na original. Evo kako posle ovog koraka treba da izgleda:
Kriva Slova KrivudaviTekst3
preuzeto sa tutorijalars

REZULTAT
Kriva Slova KrivudaviTekst
Назад на врх Go down
 
Kriva Slova
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PS-Serbia :: PS-SERBIA-DESIGN :: Tutorijali-
Скочи на: